indomed logo tel. 602 68 68 96


 

parapety kot

PARAPETY WEWNĘTRZNE

Marmur

Marmur jest materiałem naturalnym, całkowicie ekologicznym. Jako kamień posiada powierzchnię niepowtarzalną. Podczas polerowania ukazuje całe swoje piękno. W zależności od domieszek może przybierać różne barwy: białą, szarą, różową, zielonkawą, czarną. Można go dowolnie obrabiać: piłować,szlifować, polerować. Ma powszechne zastosowanie jako kamień budowlany oraz materiał dekoratorski (okładziny, parapety, schody, posadzki). W starożytności był cennym materiałem rzeźbiarskim.
Konglomerat (aglomarmur)

Parapety z aglomarmuru wykonuje się w dowolnych wymiarach z płyt o grubości 2 lub 3 cm.
Płyty przeznaczone do obróbki mają gabaryty: 3050 x 1250 mm. 95 % ich masy stanowi marmur o różnych kształtach i wielkości, w postaci specjalnie dobranych naturalnych kamieni zalanych ekologiczną żywicą. Po wyschnięciu cięty jest na odpowiednie wymiary i szlifowany jak kamień naturalny do połysku.

 

Zalety:

 • Bardzo dobra odporność na działanie warunków atmosferycznych
 • Trwałość i duża wytrzymałość mechaniczna
 • niepowtarzalność kolorystyczna, idealna do każdego rodzaju wnętrza
 • gładka powierzchnia, łatwa w utrzymaniu czystości
 • elegancko zaokrąglone naroża
 • nieregularność i niepowtarzalność rozmieszczenia kamienia naturalnegoKONSERWACJA

MDF

parapet zdjecie paleta kolorowPCV

pcv

PARAPETY ZEWNĘTRZNE

Parapety okienne są bardzo ważnym elementem architektonicznym i użytkowym. Kupując je, kierujemy się różnymi kryteriami, jednak to estetykę i walory użytkowe stawiamy zwykle na pierwszym miejscu. W naszej ofercie znajdą Państwo parapety z konglomeratu, parapety lakierowane lub fornirowane (mdf) oraz parapety z PVC.
Potrafimy doradzić. Zapewniamy najwyższą jakość obsługi i terminowość.

parapet atlantyda aparapet boticcino aparapet kyknos aparapet moccacreme a

parapet polaris aparapet white aparapet wictory a 
 


parapet1aparapet2aparapet3aparapet4a
parapet5aparapet6aparapet7aparapet8a
parapet9aparapet10aparapet11aparapet12a
parapet13aparapet14aparapet15aparapet16a


 
Parapety, blaty kamienne i wszystkie elementy wykonane z marmuru i aglomarmuru wymagają konserwacji, ponieważ łatwo wchłaniają ciecze. Zaraz po zamontowaniu należy pokryć je odpowiednim preparatem, dobranym do rodzaju zastosowanego kamienia. Na rynku istnieje wiele specjalistycznych preparatów. Marmur i wapień, to po prostu węglany wapnia, na które działają niszcząco wszelkie nawet najsłabsze kwasy – także te, których używamy w kuchni, na przykład kwas cytrynowy, ocet czy kwasy owocowe.

Parapety z MDF to produkt wysokiej klasy, charakteryzujący się estetyką wykonania, funkcjonalnością oraz trwałością koloru. Pod względem kolorystyki dopasowane są do nowoczesnych okien. Można je wykonywać w każdym kształcie i wymiarze. Są lekkie, ciepłe oraz odporne na wilgoć. Ich powierzchnia pokryta jest lakierami akrylowymi lub naturalnym fornirem. Produkty nasze ze względu na bogatą paletę barw, jak i jakość wykonania harmonizują doskonale z materiałami wykończeniowymi stosowanymi obecnie w budownictwie. Do zalet naszych parapetów można również zaliczyć możliwość wyboru rodzaju powierzchni (mat lub połysk) oraz praktycznie nie ograniczonego kształtu. Parapety na czas magazynowania, transportu i montażu, zabezpieczone są folią ochronną. Z myślą o kliencie kolorystyka została dopasowana do nowoczesnych okien drewnianych i PCV oraz do panującego trendu we wzornictwie wykończenia wnętrz. Na życzenie klienta oferujemy parapety w każdym kolorze zgodnym z katalogiem RAL.

Rodzaje parapetów:

 • Drewnopodobne - materiał podstawowy: płyta MDF, materiał pokrywający - okleina naturalna: dąb, mahoń, buk, jesion, lakiery lazurowe, wymiary wg życzeń klienta, powierzchnia strukturalna, zabezpieczone folią.
 • poliuretanowe, zabezpieczone folią
 
              

              

Wykończenia krawędzi parapetów i blatów:

 • prosty
 • ćwierćwałek
 • półwałek
 • skos

Dostępne grubości:

 • 2cm EKO
 • 3cm STANDARD
 • 4cm KOMFORT

Komorowe parapety z PCV występują w wielu kolorach.Są odporne na działanie czynników atmosferycznych i promieni UV. Są trudno zapalne, odporne na ścieranie i zadrapania. Są przeznaczone do montażu wewnątrz pomieszczenia.

Szerokość parapetów wynosi: 160, 180, 200, 250, 300, 350, 400, 450, 500, 600, 700 mm
Maksymalna długość 6 m.
Końce parapetów zaślepia się przy montażu specjalnymi zaślepkami.
 
                   
 
Stanowią ważny element wykończenia elewacji budynku.Polecamy parapety z blachy stalowej ocynkowanej lub aluminiowej lakierowane proszkowo na kolor biały lub brązowy z estetycznymi plastikowymi boczkami, znakomicie odprowadzającymi wodę deszczową. Parapety pokryte są folią polietylenową zabezpieczającą powierzchnię przed uszkodzeniem lakieru dekoracyjnego.

Polecane przez nas parapety cechuje:
 • duża trwałość
 • stabilność w formie oraz optymalna twardość
                


Materiał: Blacha stalowa ocynkowana
grub. 0,75 mm, kolor Biały (RAL 9010), Brązowy (RAL 8017), Srebrny (RAL 9006)

Blacha aluminiowa
grub. 1,2 mm, kolor: Biały (RAL 9010), Brązowy (RAL 8019), Srebrny (RAL 9006)

Na życzenie Klienta jesteśmy w stanie pomalować parapety w innych kolorach lub okleić je okleiną drewnopodobną, upodobniając je do koloru ramy okiennej.

Mając wieloletnie doświadczenie, gwarantujemy zachowania najwyższych standardów.
 

Nasi Partnerzy:

petecki logo                   veka logo                   brugmann logo                 pilkington logo                  roto logo